Mit tegyek ha lefagyott a kültériegység?

Kérj ingyenes helyszíni felmérést klíma szerelésre Tata és környékén!

Amikor klímával fűtünk, akkor a külteret hűtjük, és az onnan alacsony hőfokon elvont energiát használjuk fel a beltéri hőmérséklet emelésére. Ám a hűtőközeg és az átáramló levegő is mínusz hőmérsékletű, ezért ha a környezetben magas a páratartalom, akkor az megfagyhat. Enyhébb esetekben dér, máskor pedig jég rakódhat le a kültéri egység hőcserélő felületén. Ez alapvetően egy teljesen természetes jelenség, így a gép működésébe ez bele van kalkulálva.

Ha nem is vesszük észre, hogy a gép kültérije jégkockává van fagyva, esetleg nem halljuk meg, hogy a ventilátor lapát beleér a tálcában kialakuló és feltorlódó gleccserbe, de az biztos, hogy megérezzük a szoba hőmérsékletén, hogy hűvösebb van, hiszen a fűtés gyakrabban és hosszabb időre le fog állni.

A korszerű klímaberendezések AUTOMATIKUS LEOLVASZTÁSI FUNKCIÓVAL védekeznek a jelenség ellen. Ez a következőképpen történik: a klíma időről időre megszakítja a fűtési üzemmódot – azaz hűtésre kapcsol –, miközben a kültéri és beltéri ventilátorok leállnak. Ezáltal a készülék felmelegíti a kinti egység lamellás hőcserélőjét, amiről leolvad a jég. Ha ez megtörtént, a berendezés visszaáll fűtési üzemre.

Ha RÉGEBBI TIPUSÚ berendezésünk van, amely nem rendelkezik automatikus leolvasztás funkcióval, akkor a jegesedés megakadályozásának legegyszerűbb módja, hogy kézi vezérléssel megfordítjuk a fűtő-hűtő folyamatot, azaz átmenetileg hűtő üzemmódban használjuk a klímát. Ilyenkor a melegebb belső térből elvont hő leolvasztja a külső egység lamelláira ráfagyott párát.

Ha ez sem oldja meg a problémát érdemes szakemberhez fordulni.

Keress bennünket bizalommal: 30/746-6884

KÉRJ INGYEN HELYSZÍNI FELMÉRÉST!  TEL: +36 30 746 6884

Rólunk mondták

Szólj hozzá!